Baş ve Boyun Cerrahisi

Baş Boyun Kanserleri

KBB kanserleri nelerdir Baş-boyun bölgesinde yer alan kötü huylu tümörler- kanserler arasında gırtlak, boğaz, yutak bölgesi, ağız, burun, sinüsler, tükürük bezleri, dil, tiroid bezi yüz kemikleri ve cilt yapılaının kanserleri yer almaktadır. B..

Ses Kısıklığı

Ses kısıklığı kulak burun boğaz hastalıkları içinde en sık rastlanan şikayetlerden biri olmakla beraber çok dikkatli ele alınması gereken bir durumdur.

Ses Hastalıkları

Ses günlük yaşamda önem taşıyan, cevre ile iletişimi sağlayan kişiye özel bir oluşumdur. Temel olarak dil, dudak ve dişlerin yardımı ile şekillenen, farenks, damak ve burun rezonasyonu ile güçlenen ses tellerinin titreşimidir.

Tükrük Bezi Tümörleri

Tükrük bezleri insanda birçok sayı ve boyutta olup, normal zamanda ve yemek yeme esansında tükrük denen salgıyı salgılamaktadırlar. Bu salgı yenen lokmanın daha rahat çiğnenmesi, yutulması ve sindirimi için gereklidir. İnsan vücudunda, baş boyun bölg..

Larinks (Gırtlak) Kanserleri

Larinks (gırtlak) kanserleri 40-70 yaşlarında, sigara içen erkeklerde sık olarak görülür. Larinks kanserlerinin oluşmasındaki en büyük risk faktörü sigaradır. Sigaradaki nikotinden ziyade sigara dumanında bulunan katranın içindeki polisiklik hidrokar..